MKP383515100JPM2T0
Mfr.Part #
MKP383515100JPM2T0
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 1.5UF 5% 1KVDC RADIAL
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
1.5μF
Lead Pitch :
37.4904mm
Package / Case :
Radial
Width :
29.9974mm
Voltage - Rated AC :
350V
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Length :
42.0116mm
Max Operating Temperature :
105°C