MKP383513100JPP5T0
Mfr.Part #
MKP383513100JPP5T0
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 1.3UF 5% 1KVDC RADIAL
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated AC :
350V
Capacitance :
1.3µF
Lead Pitch :
37.4904mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Width :
29.9974mm
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tray
Voltage - Rated DC :
1kV
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Length :
42.0116mm
Published :
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm