MKP383513100JPP4T0
Mfr.Part #
MKP383513100JPP4T0
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 1.3UF 5% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
1.3µF
Lead Pitch :
37.4904mm
Length :
42.0116mm
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Width :
29.9974mm
Voltage - Rated AC :
350V
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm