MKP383513100JPM2T0
Mfr.Part #
MKP383513100JPM2T0
Description
CAP FILM 1.3UF 5% 1KVDC RADIAL
Max Operating Temperature :
105°C
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Capacitance :
1.3µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Width :
29.9974mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
42.0116mm
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Voltage - Rated AC :
350V
Lead Spacing :
1.476 37.50mm