MKP383513100JPI2T0
Mfr.Part #
MKP383513100JPI2T0
Description
CAP FILM 1.3UF 5% 1KVDC RADIAL
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Voltage - Rated AC :
350V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1.3µF
Width :
29.9974mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Max Operating Temperature :
105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Length :
42.0116mm
Published :
Voltage - Rated DC :
1kV
Lead Pitch :
37.4904mm
Min Operating Temperature :
-55°C