MKP383513040JKM2T0
Mfr.Part #
MKP383513040JKM2T0
Description
CAP FILM 1.3UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
1.3µF
Voltage - Rated AC :
200V
Voltage - Rated DC :
400V
Packaging :
Tray
Published :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
1.240Lx0.709W 31.50mmx18.00mm
Length :
31.496mm
Width :
18.0086mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
1.102 28.00mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C