MKP383512100JPP2T0
Mfr.Part #
MKP383512100JPP2T0
Description
CAP FILM 1.2UF 5% 1KVDC RADIAL
Lead Pitch :
37.4904mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
1.2μF
Length :
42.0116mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Packaging :
Tray
Width :
24.003mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
350V
Max Operating Temperature :
105°C
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm