MKP383512100JPM2T0
Mfr.Part #
MKP383512100JPM2T0
Description
CAP FILM 1.2UF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging :
Tray
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Width :
24.003mm
Voltage - Rated AC :
350V
Capacitance :
1.2μF
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Tolerance :
±5%
Length :
42.0116mm