MKP383512040JKM2T0
Mfr.Part #
MKP383512040JKM2T0
Description
CAP FILM 1.2UF 5% 400VDC RADIAL
Length :
31.496mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Height Seated (Max) :
1.102 28.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated AC :
200V
Capacitance :
1.2μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Voltage - Rated DC :
400V
Size / Dimension :
1.240Lx0.709W 31.50mmx18.00mm
Packaging :
Tray
Width :
18.0086mm