MKP383511100JPP2T0
Mfr.Part #
MKP383511100JPP2T0
Description
CAP FILM 1.1UF 5% 1KVDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
1kV
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Capacitance :
1.1µF
Applications :
High Pulse, DV/DT
Published :
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
Voltage - Rated AC :
350V
Max Operating Temperature :
105°C
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
24.003mm
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm
Length :
42.0116mm