MKP383511040JKI2B0
Mfr.Part #
MKP383511040JKI2B0
Description
CAP FILM 1.1UF 5% 400VDC RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
31.496mm
Capacitance :
1.1µF
Size / Dimension :
1.240Lx0.591W 31.50mmx15.00mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
27.5082mm
Voltage - Rated DC :
400V
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Width :
15.0114mm
Voltage - Rated AC :
200V