MKP383510100JPP2T0
Mfr.Part #
MKP383510100JPP2T0
Description
CAP FILM 1UF 5% 1KVDC RADIAL
Lead Pitch :
37.4904mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated AC :
350V
Packaging :
Tray
Max Operating Temperature :
105°C
Published :
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Width :
21.4884mm
Length :
43.0022mm
Voltage - Rated DC :
1kV