MKP383510100JPI2T0
Mfr.Part #
MKP383510100JPI2T0
Description
CAP FILM 1UF 5% 1KVDC RADIAL
Voltage - Rated AC :
350V
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Length :
43.0022mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Max Operating Temperature :
105°C
Width :
21.4884mm
Lead Pitch :
37.4904mm