MKP383433063JKI2B0
Mfr.Part #
MKP383433063JKI2B0
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Length :
30.988mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Voltage - Rated DC :
630V
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
220V
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Size / Dimension :
1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Width :
10.9982mm
Capacitance :
0.33μF