MKP383351200JKM2T0
Mfr.Part #
MKP383351200JKM2T0
Description
CAP FILM 0.051UF 5% 2KVDC RADIAL
Size / Dimension :
1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
30.988mm
Tolerance :
±5%
Width :
13.0048mm
Voltage - Rated AC :
700V
Lead Pitch :
27.5082mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
0.051μF
Max Operating Temperature :
105°C
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Packaging :
Tray
Voltage - Rated DC :
2kV