MKP383333250JKI2B0
Mfr.Part #
MKP383333250JKI2B0
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 2.5KVDC RAD
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Capacitance :
0.033µF
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
900V
Max Operating Temperature :
105°C