MKP383322063JF02W0
Mfr.Part #
MKP383322063JF02W0
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated DC :
630V
Lead Pitch :
15.0114mm
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
5.0038mm
Capacitance :
0.022µF
Length :
17.5006mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
220V
MKP383 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383322063JF02W0 Overview
0.591 15.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~105°C degrees Celsius.