MKP383322025JD02W0
Mfr.Part #
MKP383322025JD02W0
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Width :
4.0132mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
125V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.022µF
Published :
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Pitch :
10.0076mm
Length :
12.4968mm
MKP383 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 125V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383322025JD02W0 Overview
Its lead spacing is 0.394 10.00mm.Temperatures of -55°C~105°C allow the device to operate.