MKP383311025JCM2B0
Mfr.Part #
MKP383311025JCM2B0
Description
CAP FILM 0.011UF 5% 250VDC RAD
Length :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
Published :
Width :
4.4958mm
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
7.493mm
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.011µF
Size / Dimension :
0.394Lx0.177W 10.00mmx4.50mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
125V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
MKP383 0.011μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 125V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383311025JCM2B0 Overview
Its lead spacing is 0.295 7.50mm.Temperatures of -55°C~105°C allow the device to operate.