MKP383282200JFM2B0
Mfr.Part #
MKP383282200JFM2B0
Description
CAP FILM 8200PF 5% 2KVDC RADIAL
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Length :
17.5006mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
15.0114mm
Width :
10.0076mm
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated AC :
700V
ROHS3 Compliant
MKP383 8200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383282200JFM2B0 Overview
0.591 15.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~105°C degrees Celsius.