MKP383262250JII2B0
Mfr.Part #
MKP383262250JII2B0
Description
CAP FILM 6200PF 5% 2.5KVDC RAD
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated AC :
900V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6200pF
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Lead Pitch :
22.5044mm
Tolerance :
±5%
Termination :
PC Pins
MKP383 6200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383262250JII2B0 Overview
Electrical devices have 0.886 22.50mm lead spacing.Temperatures of -55°C~105°C are suitable for operating the device.