MKP383247250JIM2T0
Mfr.Part #
MKP383247250JIM2T0
Description
CAP FILM 4700PF 5% 2.5KVDC RAD
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Capacitance :
4700pF
Length :
26.0096mm
Voltage - Rated AC :
900V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Pitch :
22.5044mm
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Width :
5.9944mm
Size / Dimension :
1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
MKP383 4700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383247250JIM2T0 Overview
There is 0.886 22.50mm lead spacing on this electrical device.-55°C~105°C is the maximum temperature at which the device can operate.