MKP383243250JIP2T0
Mfr.Part #
MKP383243250JIP2T0
Description
CAP FILM 4300PF 5% 2.5KVDC RAD
Packaging :
Tray
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
900V
Capacitance :
4300pF
Length :
26.0096mm
Size / Dimension :
1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Width :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Lead Pitch :
22.5044mm
15 Weeks
MKP383 4300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383243250JIP2T0 Overview
Electrical devices have 0.886 22.50mm lead spacing.Temperatures of -55°C~105°C are suitable for operating the device.