MKP383243250JII2B0
Mfr.Part #
MKP383243250JII2B0
Description
CAP FILM 4300PF 5% 2.5KVDC RAD
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Voltage - Rated AC :
900V
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
4300pF
Tolerance :
±5%
Published :
Lead Pitch :
22.5044mm
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
MKP383 4300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383243250JII2B0 Overview
This electrical device has a 0.886 22.50mm lead spacing.Temperatures as low as -55°C~105°C are suitable for the device.