MKP383233200JFP2B0
Mfr.Part #
MKP383233200JFP2B0
Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Length :
17.5006mm
Voltage - Rated AC :
700V
Width :
5.9944mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
2kV
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
MKP383 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383233200JFP2B0 Overview
Its lead spacing is 0.591 15.00mm.Temperatures of -55°C~105°C allow the device to operate.