MKP383210200JFM2B0
Mfr.Part #
MKP383210200JFM2B0
Description
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Voltage - Rated AC :
700V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
15.0114mm
Published :
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Width :
5.0038mm
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
17.5006mm
MKP383 1000pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383210200JFM2B0 Overview
Its lead spacing is 0.591 15.00mm.Temperatures of -55°C~105°C allow the device to operate.