MKP383191063JDA2B0
Mfr.Part #
MKP383191063JDA2B0
Description
CAP FILM 910PF 5% 630VDC RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
12.4968mm
Capacitance :
910pF
Voltage - Rated AC :
220V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Width :
4.0132mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
MKP383 910pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383191063JDA2B0 Overview
Electrical devices have 0.394 10.00mm lead spacing.Temperatures of -55°C~105°C are suitable for operating the device.