MKP383175063JDA2B0
Mfr.Part #
MKP383175063JDA2B0
Description
CAP FILM 750PF 5% 630VDC RADIAL
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
750pF
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated DC :
630V
Length :
12.4968mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated AC :
220V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Width :
4.0132mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
105°C
MKP383 750pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383175063JDA2B0 Overview
Its lead spacing is 0.394 10.00mm.Temperatures of -55°C~105°C allow the device to operate.