MKP383168063JDM2B0
Mfr.Part #
MKP383168063JDM2B0
Description
CAP FILM 680PF 5% 630VDC RADIAL
Width :
4.0132mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
105°C
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±5%
Length :
12.4968mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated AC :
220V
MKP383 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383168063JDM2B0 Overview
0.394 10.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~105°C degrees Celsius.