MKP383168063JDA2B0
Mfr.Part #
MKP383168063JDA2B0
Description
CAP FILM 680PF 5% 630VDC RADIAL
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
680pF
Width :
4.0132mm
Voltage - Rated DC :
630V
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
12.4968mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
220V
Published :
MKP383 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383168063JDA2B0 Overview
Lead spacing is 0.394 10.00mm for this electrical device.Devices with a -55°C~105°C temperature capability can be operated.