MKP383168063JD02W0
Mfr.Part #
MKP383168063JD02W0
Description
CAP FILM 680PF 5% 630VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
630V
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Width :
4.0132mm
Length :
12.4968mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated AC :
220V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
680pF
15 Weeks
MKP383 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383168063JD02W0 Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.394 10.00mm.In addition to operating at -55°C~105°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.