MKP383168063JCA2B0
Mfr.Part #
MKP383168063JCA2B0
Description
CAP FILM 680PF 5% 630VDC RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
680pF
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.394Lx0.118W 10.00mmx3.00mm
Width :
2.9972mm
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
7.493mm
Voltage - Rated AC :
220V
Length :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
630V
1 (Unlimited)
MKP383 680pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP383168063JCA2B0 Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.295 7.50mm.The device is capable of operating at the temperature of -55°C~105°C.