MKP1V130RLG
Mfr.Part #
MKP1V130RLG
Manufacturer
onsemi
Package / Case
DO-204AL, DO-41, Axial
Description
THY SIDAC .9A 130V TGR
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Unclassified
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Breakover :
35μA
Voltage - Breakover :
120V~140V
Case Connection :
Isolated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Trigger Device Type :
SIDAC
Current - Hold (Ih) (Max) :
100mA
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Elements :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
HTS Code :
Hold Current :
100mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
4 A
Configuration :
Single
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Current - Peak Output :
900mA