MKP1T032207C00KSSD
Mfr.Part #
MKP1T032207C00KSSD
Description
MKP 10 0.22 UF 1600 VDC 13X24X41
Stock
4
In Stock :
4
Dielectric Material :
Polypropylene
Lead Diameter :
1 mm
Lead Pitch :
37.5mm
Capacitance :
220nF
Tolerance :
10%
THROUGH HOLE MOUNT
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
No SVHC
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Voltage - Rated AC :
1.6kV
Max Operating Temperature :
100°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Lead Free :
Lead Free
Height :
41.5mm
Width :
13mm
Length :
41.5mm
Packing Method :
Bulk
Radiation Hardening :
FILM CAPACITOR
Depth :
13mm