MKP1G032205D00KSSD
Mfr.Part #
MKP1G032205D00KSSD
Description
MKP 10 0.22 UF 400 VDC 7X16.5X26
Film Capacitors
Voltage - Rated AC :
400V
Max Operating Temperature :
100°C
Depth :
7mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Dielectric Material :
Polypropylene
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Terminations :
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Surface Mount :
No
Voltage - Rated DC :
400V
Height :
16.5mm
Lead Pitch :
22.5mm
Width :
7mm
Capacitance :
220nF
Length :
26.5mm
Package / Case :
Radial
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
800 µm
Tolerance :
10%
Datasheets
MKP1G032205D00KSSD
220nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 400V-AC Polypropylene