MKP1848H64550KP5
Mfr.Part #
MKP1848H64550KP5
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 45UF 10% 500VDC RADIAL
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3 MOhms
Package :
Tray
Series :
MKP1848H DC-Link
Voltage Rating - AC :
Ratings :
AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
1.791" (45.50mm)
Tolerance :
±10%
Product Status :
Active
Termination :
PC Pins
Capacitance :
45 μF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Voltage Rating - DC :
500V
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Features :
85C/85% Humidity; Low ESR, Low ESL