MKP1848C68060JY5
Mfr.Part #
MKP1848C68060JY5
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 80UF 5% 600VDC RADIAL
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
Width :
35.0012mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5mOhms
Voltage - Rated DC :
600V
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
57.5056mm
Capacitance :
80μF
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
52.5018mm