MKP1848C68060JY2
Mfr.Part #
MKP1848C68060JY2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 80UF 5% 600VDC RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
Package / Case :
Radial
Width :
35.0012mm
Voltage - Rated DC :
600V
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
52.5018mm
Capacitance :
80μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4mOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
105°C
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Low ESR; Low ESL; Long Life
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Length :
57.5056mm
Lead Spacing :
2.067 52.50mm