MKP1848C67060JY5
Mfr.Part #
MKP1848C67060JY5
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 70UF 5% 600VDC RADIAL
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Voltage - Rated DC :
600V
Lead Pitch :
52.5018mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4mOhms
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Length :
57.5056mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
Width :
35.0012mm
Capacitance :
70μF
Max Operating Temperature :
105°C