MKP1848C67060JY2
Mfr.Part #
MKP1848C67060JY2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 70UF 5% 600VDC RADIAL
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
Voltage - Rated DC :
600V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5mOhms
Published :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Width :
35.0012mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
70μF
Lead Pitch :
52.5018mm
Length :
57.5056mm