MKP1848C66560JY5
Mfr.Part #
MKP1848C66560JY5
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 65UF 5% 600VDC RADIAL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5mOhms
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Lead Pitch :
52.5018mm
Max Operating Temperature :
105°C
Width :
35.0012mm
Published :
Capacitance :
65μF
Length :
57.5056mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage - Rated DC :
600V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm