MKP1848C66560JY2
Mfr.Part #
MKP1848C66560JY2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 65UF 5% 600VDC RADIAL
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Length :
57.5056mm
Tolerance :
±5%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4mOhms
MKP1848C
Published :
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated DC :
600V
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
Size / Dimension :
2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
Lead Pitch :
52.5018mm
Width :
35.0012mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
65μF