MKP1848C65060JP4
Mfr.Part #
MKP1848C65060JP4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 50UF 5% 600VDC RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Pitch :
37.4904mm
Voltage - Rated DC :
600V
Tolerance :
±5%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5mOhms
Width :
29.9974mm
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
Height Seated (Max) :
2.244 57.00mm
Capacitance :
50μF
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
42.0116mm