MKP1848C64560JY2
Mfr.Part #
MKP1848C64560JY2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 45UF 5% 600VDC RADIAL
Width :
24.9936mm
Package / Case :
Radial
Capacitance :
45μF
Lead Spacing :
2.067 52.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
52.5018mm
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
MKP1848C
Published :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
600V
Size / Dimension :
2.264Lx0.984W 57.50mmx25.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhms
Length :
57.5056mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C