MKP1848C64560JP2
Mfr.Part #
MKP1848C64560JP2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 45UF 5% 600VDC RADIAL
Width :
29.9974mm
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Radial
Lead Pitch :
37.4904mm
Voltage - Rated DC :
600V
Mount :
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
±5%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
MKP1848C
Size / Dimension :
1.654Lx1.181W 42.00mmx30.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4mOhms
Length :
42.0116mm
Capacitance :
45μF
Lead Spacing :
1.476 37.50mm