MKP1848C63060JP4
Mfr.Part #
MKP1848C63060JP4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 30UF 5% 600VDC RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
Length :
42.0116mm
Voltage - Rated DC :
600V
Capacitance :
30μF
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Applications :
DC Link, DC Filtering
Published :
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5mOhms
Width :
24.003mm
Min Operating Temperature :
-55°C