MKP1848C63060JP2
Mfr.Part #
MKP1848C63060JP2
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 30UF 5% 600VDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
600V
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
24.003mm
Height Seated (Max) :
1.732 44.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Radial
Length :
42.0116mm
Capacitance :
30μF
Lead Pitch :
37.4904mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
1.654Lx0.945W 42.00mmx24.00mm