MKP1848C62560JP4
Mfr.Part #
MKP1848C62560JP4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 25UF 5% 600VDC RADIAL
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhms
Max Operating Temperature :
105°C
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
37.4904mm
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated DC :
600V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
25µF
Width :
21.4884mm
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
43.0022mm