MKP1848C62260JP4
Mfr.Part #
MKP1848C62260JP4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 22UF 5% 600VDC RADIAL
Film Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
600V
Size / Dimension :
1.693Lx0.846W 43.00mmx21.50mm
Low ESR; Low ESL; Long Life
Applications :
DC Link, DC Filtering
Lead Pitch :
37.4904mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhms
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
1.516 38.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
22µF
Length :
43.0022mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Width :
21.4884mm