MKP1848C61060JP4
Mfr.Part #
MKP1848C61060JP4
Package / Case
Radial - 4 Leads
Description
CAP FILM 10UF 5% 600VDC RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Length :
43.0022mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
1.398 35.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhms
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Max Operating Temperature :
105°C
Width :
18.4912mm
Lead Pitch :
37.4904mm
Capacitance :
10μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
600V
Size / Dimension :
1.693Lx0.728W 43.00mmx18.50mm